top of page
555.png
Eliko-sari-silk-High-Point-April-2016--1021x580.jpeg
IMG_2999.jpeg
vibrant-colorful-rug-dyes-nazmiyal-antique-rugs.jpg
IMG_2932.jpeg
Dying-yarn_1-500x341.jpg
IMG_2982.jpeg
Summer3-1024x683.jpg
superba_space_dyed-thumbnail_1_0.jpg
90.jpeg
Vincentdetail-1024x683.jpg

TIFTIX RUG COLLECTIONS

Tiftix 2010 yılından bu yana %100 el dokuma halı üretiminin yanı sıra eski yaşanmışlıkları olan halıları geri dönüştürerek modernize etmektedir. Her halı benzersiz özelliklere sahip olup yerleştirilen ortamların atmosferine sanatsal bir dokunuş katmaktadır.Gerek kullanılan materyaller gerekse üretim teknikleri dünya standartları üzerinde olup Tiftix halıları birçok mimarı proje , mağaza konseptleri ve kişisel ev projelerinde kullanılmaktadır.  

LIMITED EDITIONS / CONTEMPORARY  PERSIAN RUG

Geleneksel yaşlı İran halıları Tiftix dokunuşu ile birlikte yeniden hayat buluyor.Bu koleksiyondaki halılar öncelikle klasik renklerinden arındırmak için ağırtma işlemine tabi tutulur . Bazılarında özel kimyasallar ile yün kısımları dökülerek modern dokular bırakılır. Yün ve pamuk organik boyalar ile boyanarak etkileyici modern bir görüntü elde edilir. Koleksiyona ait tüm halılar %100 el dokuması olup materyal yüne pamuktur.Her halıda uygulanan işlemler birbirinden farklı olup benzersiz görseller ortaya çıkmaktadır.

ART
EDITIONS/
HANDKNOTTED SILK RUG

Tiftix, yeni malzeme ve teknikleri Hindistan'dan gelen geleneksel el işçiliğiyle harmanlayarak bugün dünyanın en ilerici luxury halı markaları arasında yerini almaktadır.Kusursuz dokuma tekniği ve benzersiz tasarımları ile mimari projelerde sanatsal dokunuşlar sunmaktadır.

Koleksiyonda kullanılan materyaller Bamboo Silk, Tencel Silk , New Zealand Wool , Sari Silk olup %100 el dokumadır.Stokta olmayan ürünler için üretim süresi 16-20 haftadır.

Tencel-varvid-1.jpg

CUSTOM MADE
RUGS

 

Tiftix,kişisel evler, oteller ve kurumsal ortamları içeren alanlarda müşterilerinin özel halı gereksinimlerini karşılamak için Türkiye ve dünyadaki mimari projelerde çözüm ortağı olarak hizmet vermektedir. Tiftix, her ölçekte tasarım çözümleri sunmakta ve müşterilerin boyut, renk, şekil, malzeme, değişen hav yükseklikleri ve düğüm sayıları ile ilgili gereksinimlerini karşılayacak şekilde üretebilmektedir. . Dokuma süresi halı ölçüleri ile değişkenlik göstermekle birlikte16-20 haftadır.Talep üzerine farklı kesim şekilleri (yuvarlak ,asimetrik ,organik) uygulanabilmektedir.

Bamboo Silk

 

Bambu ipeği, bambu bitkisinden elde edilen doğal bir viskozdur. Yeniden dikim gerektirmeyen ve bir yılda 23 metreye kadar büyüyebilen yenilenebilir bir kaynaktır.

Selüloz, halılar için mükemmel olan dayanıklı ipeksi bir iplik oluşturmak için bambu ağacından çıkarılır.Nem emme özelliği sayesinde daha sağlıklı bir yaşam ortamı için daha az bakteri barındırır​.​​

 

Tencel Silk

TENCEL+LOGO+BLACK+AND+WHITE.png

 

TENCEL™ lifleri inanılmaz derecede yumuşak ve parlaktır, ışığı güzel bir şekilde yansıtan ipek benzeri bir dokuya sahip halılar oluşturur.TENCEL™, Avusturyalı şirket Lenzing AG tarafından üretilen ve yalnızca sürdürülebilir şekilde yetiştirilen ormanlardan elde edilen odun hamurundan yapılan markalı bir liyosel ipliktir. 

TENCEL™ lifleri yumuşak, güçlü, sürdürülebilir ve biyolojik olarak parçalanabilir. Nem emme özelliği sayesinde daha sağlıklı bir yaşam ortamı için daha az bakteri barındırır​.​​

 

Sari Silk

 

Hindistan'daki geleneksel vintage sari ipek elbiseler toplanır, çözülür , iplik haline getirilir . Son olarak el dokuması ile birlikte benzersiz olağanüstü halılara dönüştürülür. Sari ipeği çeşitli ve düzensizdir ve sarilerden arta kalan bazı renkleri taşır. İpeğin doğal parlaklığı ile birlikte ton ve doku çeşitliliği, görsel bir şölen yaratmak için birebirdir. Bu geri dönüştürülmüş ipek oldukça parlak ve yumuşaktır.

 

wool-yarn-logo-icon-design-free-vector.jpg

New Zealand Wool

Tiftix halıları, tüm yün lifleri arasında en beyaz ve en yumuşak olan elle eğrilmiş Yeni Zelanda yünü ile üretilmektedir. Bu yüksek kaliteli iplik, boyandığında olağanüstü bir güzellik, renk derinliği ve berraklık sağlayarak halılara kusursuz bir görünüm kazandırır.

Yeni Zelanda yünü, lekelerin yüne nüfuz etmesini önlemeye yardımcı olmak için lanolini muhafaza eder ve kirleri sert kimyasal temizleyiciler kullanılmadan kolayca çıkarılabilecekleri yüzeye yakın bir yerde bırakır.

 

bottom of page